Смилане на малц без мелачка

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Смилане на малц без мелачка

Мнениеот koftyto » 13 Апр 2019, 13:17

Ем ... Темата говори сама по себе си... В бързината на поръчката забравих да добавя смилане на малца. Дайте някакви предложения как да смелям 4.5 кг малц без да имам мелачка :D
Благодаря предварително!
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32

Re: Смилане на малц без мелачка

Мнениеот lhristov » 13 Апр 2019, 22:30

Ако си от София, ела при мен.
Ще ги врътнем :D
"Лоша бира няма, има само сгрешен стил."
Мартин -много уважаван от мен стиладжия!
lhristov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:20
Местоположение: София

Re: Смилане на малц без мелачка

Мнениеот koftyto » 14 Апр 2019, 12:56

Много благодаря колега ама късничко :D свърших работа с блендер :D
Доста импровизирано ма изкарах някакъв екстракт OG-10 от 4,5 kg малц. Слабичко ма пък начешах крастата :D
Чийрз!
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта