Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Модератор: Martin

Re: Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Мнениеот MadButcher » 07 Авг 2018, 09:49

Според мене с тия промени ще направиш някаква по-различна бира от първоначлната идея на авторката на рецептата. Не казвам, че ще стане лоша, но няма да е въпросния Фейл ейл, в най-добрия случай ще го наподобява. За да се получи пропорционално но количествата от рецептата трябва да преизчислиш всичко с калкулатор съобразно твоите количества. Улеснението е, че тая е дала в % малца, имаш и количества хмел спрямо количеството течност. Съветът ми е ако нямаш толкова опит и искаш да направиш рецептата поне първия път да я спазиш точно, ако пък искаш да си направиш някакъв подобен твой ейл с подобни хмелове не виждам кво ти пречи. Важното е да се получи стане, пък дали бил точно "фейл"
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Мнениеот koftyto » 07 Авг 2018, 10:55

Добре, Благодаря за изчерпателният отговор! Ще помисял до Четвъртък какво точно да поръчам и как ще действам и ще дам feedback после ;)
Поздрави!
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32

Re: Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Мнениеот koftyto » 07 Авг 2018, 20:13

MadButcher написа:Според мене с тия промени ще направиш някаква по-различна бира от първоначлната идея на авторката на рецептата. Не казвам, че ще стане лоша, но няма да е въпросния Фейл ейл, в най-добрия случай ще го наподобява. За да се получи пропорционално но количествата от рецептата трябва да преизчислиш всичко с калкулатор съобразно твоите количества. Улеснението е, че тая е дала в % малца, имаш и количества хмел спрямо количеството течност. Съветът ми е ако нямаш толкова опит и искаш да направиш рецептата поне първия път да я спазиш точно, ако пък искаш да си направиш някакъв подобен твой ейл с подобни хмелове не виждам кво ти пречи. Важното е да се получи стане, пък дали бил точно "фейл"

Реших да те послушам и ще опитам рецептата без да я изменям, тъй като наистина нямам много опит (все още). Като заредят Amarillo ще е. Сега си поръчах материали за RHOMBUS BELGIAN BLOND ще пиша да се похваля или оплача :D :D ... cheers
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32

Re: Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Мнениеот koftyto » 12 Ное 2018, 14:50

Кошмарна варка ви казвам :D ... Първо ми се счупи термометърът, после серпентината започна да ми сълзи накрая и автосифонът се прецака... В крайна сметка приключих с 17 л. бира във ферментаторът, ако не се прецака още нещо и не стане пълен FAIL, ще споделя и резултатът. :D :D :D
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32

Re: Fail Ale (Golden Rhombus 2017)

Мнениеот koftyto » 01 Дек 2018, 15:41

Ем... ето го резултатът. На цвят не съм сигурен дали успях да я докарам, но вкусът е бруатален! Единственото нещо, което леко промених е, че за сухото охмеляване не ми достигна Amarillo и компенсирах с 20гр. Simcoe. И явно не съм оцелил малцовете :D :D ... Но това няма значение ... бирата е супер и ѝ се наслаждавам. Благодаря за хубавата рецепта :) Cheers! ;)
Прикачени файлове
fail ale1.jpg
koftyto
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:32

Предишна

Назад към Ейлове (горна ферментация)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта