Размери на главата на затварачка

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот victoryvt » 27 Юни 2018, 16:44

Ако бутилките ти са с ниско столче (онази издатина горе на гърлото около която се захваща челюстта на затварачката) (например от Гларус и др.) - ще иска да удариш едно рамо буквално - като натискаш с ръце и тяло, защото челюстите нямат лост.
Измери и с шублер вътре да не би пак да е излязла серия с 29-ки.
Виж по-нагоре снимките.
Ако е така - връщаш ми я и аз ще я подменя нацяло или само главата.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Рачо » 28 Юни 2018, 19:52

При мен, когато ми бяха дали глава за 29-ки не просто се въртяха капачките, ами можеха да се махнат на ръка. И крайчетата (назъбената част на капачката) не бяха добре прибрани, ами бяха извити навън. Отделно, от други колеги съм чувал, че и на тях по малко им се въртят капачките, ама не изтърват. Все пак, както каза и Виктор, измери си и главата с шублера.
Рачо
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2017, 08:28

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Dave Lombardo » 29 Юни 2018, 09:13

Притягай (с рамо, както посъветва Виктор) по няколко пъти - натискаш, завърташ бутилката на ~90°, пак натискаш, завърташ и така докато направиш един пълен оборот на бутилката
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Bedo » 29 Юни 2018, 11:41

Благодаря за съветите. Иначе главата си е 24,5 в дъното. Явно просто съм взел много "домашна" затварячка. Аз като затворя 40-50 бутилки и ръце няма да ми останат. Има ли някоя по-про? нещо с лост може би. По производително така да се каже? Вероятно си стои там в магазина а аз пак съм блял... :doh:
Bedo
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2017, 11:55

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Martin » 29 Юни 2018, 14:02

Bedo написа:Явно просто съм взел много "домашна" затварячка. Аз като затворя 40-50 бутилки и ръце няма да ми останат. Има ли някоя по-про? нещо с лост може би. По производително така да се каже?


Ами то се е домашна затварачка за домашно пиво. Нещо съмнително ми се вижда тука особено със запитването ти за нови бутилки, към производителната затварачка.....
Мисля че си наясно че домашната бира е само за собствена употреба за семейство и приятели без търговска цел?
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Dave Lombardo » 02 Юли 2018, 15:35

И после дойде горския и развали забавата... :D
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Bedo » 04 Юли 2018, 16:24

Martin написа:
Bedo написа:Явно просто съм взел много "домашна" затварячка. Аз като затворя 40-50 бутилки и ръце няма да ми останат. Има ли някоя по-про? нещо с лост може би. По производително така да се каже?


Ами то се е домашна затварачка за домашно пиво. Нещо съмнително ми се вижда тука особено със запитването ти за нови бутилки, към производителната затварачка.....
Мисля че си наясно че домашната бира е само за собствена употреба за семейство и приятели без търговска цел?


Говорим за мързел в индустриални количества.
А и какво има да те съмнява? Човек като прави нещо все гледа да се усъвършенства. Аз поне.
Bedo
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2017, 11:55

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот MadButcher » 06 Юли 2018, 11:43

Ами с мързел в пивоваренето не се стига до добри резултати. http://beer-bg.com/index.php?main_page= ... cts_id=373 Ето я по-голямата, но като гледам в момента е изчерпана. Аз лично не си я купих, защото нямам къде да я държа и жуля с Емилито и нямам никакви проблеми за каквато и да е глава на бутилката. Просто от тоя тип, който пълнят Гларус трябва да започнеш с по-високо вдигнати ръкохватки и лек натиск и капачки взимам от Виктор, не ги знам какви са, но вършат перфектна работа. Тия на Ферари груп в Практикер например освен, че са по-скъпи, но и ламарината им е различна и не ми затварят добре бутилките с ниско гърло.
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Dejmos » 10 Юли 2018, 06:57

Тия големите с лоста вършат страхотна работа... ако бутилките ти са горе-долу с еднаква височина. В идеалния случай еднакви. И ако имаш един помощник, 40-50 бутилки се затварят за половин час (само затварянето, без измиването и дезинфекцията).
Иначе, ако трябва на всеки 4-5 бутилки да регулираш височината... доста се забавя работата.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Предишна

Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта