Нови бутилки около Пловдив?

Купувам , продавам - за частни лица.
Нека всеки зададе точни параметри на стоката си, качи снимка, определи цена, даде координати за връзка.
Не се приема рекламиране на алкохолни продукти (вино,бира,ракия,и т.н.) !

Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот Bedo » 29 Юни 2018, 11:57

Привет,
Някой да им идея от къде мога да си намеря нови бирени бутилки в Пловдив. Вчера, много ербап, влетях в стъкларския. Мисля че няколко човека умряха от смях. Ама голям зор с това новите бутилки бе...
Bedo
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2017, 11:55

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот Bones » 29 Юни 2018, 13:13

За нови незнам, но от тук можеш да си вземеш втора ръка барабар с касата. Аз си взех и не съжалявам, макар че доставката до София ми излезе златна. Ти си от Пловдив, така че само добави една кутия натриева основа за почистването.

https://bazar.bg/obiava-16149992/kasi-za-bira-shumensko-amstel-i-kasi-mihalkovo-i-koka-kola
Bones
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 126
Регистриран на: 30 Авг 2015, 10:06

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот victoryvt » 30 Юни 2018, 11:00

Всеки нормален склад за бира и безалкохолни продава каса бирени бутилки с касата за около 8 лв.
От нас се иска само да им свалим етикетите и да ги измием.
Даже това става едновременно - като се накиснат за ден в слаб разтвор на сода каустик.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот Bedo » 04 Юли 2018, 16:20

Мерси за 2-та супер полезни отговора. Даже ме наведе и на други идеи за познати със заведения. Наистина ми се щеше да са нови шишетата ама така вероятно ще се окаже даже по-евтино. А и фактора "каса" и казва своето.
Мерси пак.
Bedo
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2017, 11:55

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот Dejmos » 10 Юли 2018, 07:01

Още един фактор - ще имаш еднакви бутилки, а това ускорява бутилирането, ако ползваш затварачка с лост. Ако имаш сбирщайн от всякакви височини, е мъка.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот ВескоВарна » 11 Юли 2018, 07:42

Бутилките от Гларус не се връщат, което ги прави безплатни. Благодарение на колегата д-р Славов и няколко приятели сега имам мноого от тях. Миенето си е малко хамалогия без механизация, но малки навици, като да си изплакнеш бутилката скоро след консумация помагат.
За лостовите затварячки може да си направиш една подложка от мек материал(моята е от дърво) за да компенсираш ниските бутилки.
Внимавай с капачките! Последно на пожар взех едни италиански от Практикер, с които доста се озорих. Бяха много твърди и не се центрираха сами, трябваше да ги накисна в гореща вода за да ги ползвам. Ползвам и втора употреба след измиване с гореща вода и накисване в разтвор от Окорон.
Успех!
Малката ракия вечер е прелюдия към голямата студена Бира сутрин.
Аватар
ВескоВарна
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 185
Регистриран на: 12 Мар 2016, 17:05

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот ultrashock » 11 Юли 2018, 08:24

Като цяло съм най-доволен от капачките от магазина към форума. Купувал съм аварийно от разни магазини за домашни потреби, но са много меки и забелязах ръжда на няколко от тях.
Поръчвам си по 100-200 капачки да си имам, предлагат се и разфасовки по 1000 броя.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот deuspld » 11 Юли 2018, 12:06

олх и базар-а са пълни с обяви за бирени бутилки втора ръка на цени между 10 и 30ст за брой, в зависимост от състоянието.
Аз лично дебна като се появят такива със суинг-топ (от Бернар, Гролш и тн) и си взимам. По скъпо вървят (между 50ст и левче), но ми е по-лесно с тях и няма нужда да купуваш капачки, затварачка и тн.. Предполагам, че след определен брой затваряния гуменото уплътнение ще сдаде багажа и ще трябва да се подмени, но засега са ОК. Най-старите ми са ползвани по 5 пъти и държат още.

п.п.: ако ти е много спешно, имам 20 броя обикновени зелени бирени бутилки, които мога да ти подаря (от Пловдив съм). Доста са прашасали обаче, че бяха забравени дъъълго време в мазето, та ще искат по-сериозно миене.
Keep calm and кот' - тако'а!
Аватар
deuspld
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Дек 2017, 12:57
Местоположение: Пловдив

Re: Нови бутилки около Пловдив?

Мнениеот MadButcher » 17 Юли 2018, 18:38

Суинг-топ капачките са бутилки за гъзари. Да направиш два-три кега с пиво, па да затвориш 10 - макс.20 суниг-топ ей така за кеф и да си имаш стъкло. Това нещо се обслужва много по-тежко от нормалната бутилка, защото около гумата на капачката трябва страхотно почистване и дезинфекция, а след време и смяна. При варка от 30л почистването на тия бутилки е кошмар, все пак не пълним домати тях. Не виждам какъв и е проблема на корона-капачката, след като дезинфикциращ и затваряш, после изхвърляш.
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново


Назад към Борса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 7 госта