Бирите, които опитваме

Модератор: Martin

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот vsd » 23 Юни 2015, 19:27

В момента пия Mz! или Мурсалски Red Ale. Ще опитам да съм обективен:
1. Как изглежда: с една дума - ЗЛЕ. Доста е мътна и въпреки че я сипвах супер внимателно, дрождите стоят на парченца като нещо пресечено. Свикнал съм да пия мътни домашни бири и не е кой знае какъв проблем за мен, но ако ще давам 4 кинта за малка бира, очаквам нещо по-добро от най-непретенциозната домашна бира. Цвета е медено оранжев. Пяната не остана много дълго време, въпреки че все още я има около ръба на чашата.
2. Аромат: Абсолютно никакъв хмел. Усеща се карамел и аромат от препечен малц, но двата определено не се връзват. Има също нещо като лек аромат на грозде. Не ми харесва.
3. Вкус: Усеща се че плътността е добра, но това пречи в случая, а не помага на бирата. Усеща се малко от алкохола. Усеща се тежка сладост, а като преглътнеш веднага след това горчивина. Като че ли вкуса се доминира от карамела и един друг неприятен вкус от лоша домашна бира с много специални малцове, все едно всичко е извън контрол, не знам как да го обясня. Няма никакъв баланс, все едно не е изферментирала до края и е останала по-сладка от колкото трябва. Определено не е вкусна. Гадно тежка е и объркана. Не се усеща никаква мента или нещо подобно.

Бирата е пример за лоша домашна бира на начинаещ пивовар. Не знам как някой може да има претенции да взима пари за това нещо. Ако трябва да й дам оценка от 1 до 10, бих дал 2 и то само заради хубавия етикет.
vsd
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 229
Регистриран на: 03 Яну 2013, 11:30

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот dandilov » 23 Юни 2015, 21:38

От това, което споделяш, оставам с впечатление, че или си попаднал на развалена бира, или на "куца" партида.
И нищо чудно да е точно развалена, понеже температурите се повишиха, а доста търговци съхраняват бирата си в складовете. Сещаш се какво се случва при 30 градуса температура... ;) Поставят бутилките в хладилник непосредствено преди продажбата, а тези ейлове не са пастьоризирани!
Аз пробвах въпросната бира през Март и всичко си й беше на ред. Беше достатъчно бистра, нямаше парцали и други дефекти.
Моите впечатления са за доста силен и натрапчив аромат на мента, доминиращ над мурсалския чай и като цяло, плътен малцов вкус с карамелени нотки, лек аромат на грозде (от хмела Cascade e ) и достатъчно усещане за алкохол. Като цяло доста интересна за мен бира, но една бутилка ме пресища със силните си аромати и плътен вкус, и ме отказва да поръчам втора...
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот cervesa » 24 Юни 2015, 08:29

@dandilov след ,тази партида ,която си опитал има още две издания.......
иначе за етикета и маркетинга съм съгласен с vsd :D :D :D
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот martinmgm » 24 Юни 2015, 09:51

Вчера си взех 2 Leikeim, да пробвам. Един Helles и един Steinbier.
Steinbeer:
leikeim front.png
leikeim front.png (69.98 KiB) Прегледано 37892 пъти

leikiem back.jpg


Интересно ,че баварците са направили крафт бира. Ейл с карамел малц. Имаше си и дрождева утайка на дъното.
Газировка - нормална не много силна. Пяната бързо спада и остава съвсем малко. Цвят червеникъв - направо на амбър отива. За съжаление вкуса не ми хареса - доста се усеща карамела, почти никакъв хмел и горчивина. Аз лично не усетих хмел. Харесват ми по-охмелени бири. Имаше типичния вкус на домашно пиво - дрождите се усещаха и в аромата. Аромата беше точно като моята първа варка преди отлежаване.

Helles:
Много безвкусна бира. Отново много малко хмел. Дори и малца ми се стори че липсва. Повече имаше вкус на преварен ориз. Това за баварска бира си е направо пълна издънка.

Пил съм наливен Leikeim и беше доста добра бира, но това в бутилките не ми хареса.
Аватар
martinmgm
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 19 Мар 2015, 16:25

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот mirix » 01 Авг 2015, 20:40

Днес посетих пени маркет и билла. През тези магазини минавам на половин година 1 път може би! В пени видях ХХЛ Дунавско- 2.5 л. за1.79, производство на ломско пиво. Въздържах се. В билла видях леденика. Нямаше стъкло затова взех 600 мл. След като очесаха Мишката се позагуби та рекох да опитам. На етикета пише че е с изворна вода. Цвета е златист. Има мирис на препечен малц, а също и вкус.Леко сладнее, което лично мен ме дразни. Общо взето не е лоша бира, но не е моя тип.
IMG_20150801_202832.jpg

IMG_20150801_202858.jpg
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот victoryvt » 03 Авг 2015, 09:43

За Ломско пиво пътуват 11 тона вайермански малц в момента, та ха дано е на добра поличба :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот mirix » 07 Авг 2015, 22:31

Криза майка криза,
Тъй я докараах че смуча купешки- бритос. Донесоха ми от братск германия Das Schwarze. В топ суинг бутилка.
Нека пренебрегваме факта че е пътувала 2 дена на тези жеги. От вчера е в хладилника.
Общо мнение - не е лоша бира.
Начално впечатление - пяната не се задържа много. Има лек мирис на риба- или поне аз така го оприличавам.
Вкуса не е много впечатляващ, леко кисел, няма никакви открояващи вкусове.
Утре вечер като опитам другата пак ще пиша.
IMG_20150807_220437.jpg

IMG_20150807_220531.jpg
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот 5th-hokage » 09 Авг 2015, 16:08

Ето и от мен малко комерисиални бири, които опитах по пътя към Италия и обратно.
1. http://prikachi.com/images.php?images/58/8289058g.jpg
От двете на снимката едно литровото кенче FAXE (мисля че е датска) и по добрата бира с приятно малцово усещане. Втората е типичен представител на планинската вода :)
2. http://prikachi.com/images.php?images/70/8289070M.jpg
Това го пих в Любляна - не разбах от къде е, но вървеше добре с плескавицата - лека и пивка бира без особенни качества
3. http://prikachi.com/images.php?images/77/8289077i.jpg
Много добра хърватска бира. С отчетлив малцов вкус. Това което ме впечатли в Хърватия, е че в голям супермаркет имаше цял щанд с крафт бири (10-15 вида които дори не съм чувал) съжалаявам че не направих снимка, като цените им стигаха до 50 куни (7,5 куни =1 евро)
4. http://prikachi.com/images.php?images/89/8289089h.jpg
Перони и Морати са лидерите в италянската масова бира - първата я има навсякъде по заведенията на цена от 4 - 6 евро (в магазина 1,5 евро) бутилките са по 660 ml. Морати е по скъпа (2 евро в магазина) и не оправдава цената си. Като цяло не са нещо особенно но са в пъти по добри от произвежданите в БГ
5.http://prikachi.com/images.php?images/91/8289091F.jpg
Тази бира не мога да я произнеса :) мисля, че и тя е италянска и определено е най-доброто което Италия ми предложи като бира (като цена май беше към 2,5 евро в магазина - по заведения не се намира)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот vsd » 07 Сеп 2015, 21:38

Аз продължавам с hater-ството. Току що пих Диво Пиво HD. Интересно ми е другите какво мислят за нея. Ако някой може да даде обективна оценка, че се чудя аз ли съм много придирчив или някои хора не знаят какво да варят.
vsd
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 229
Регистриран на: 03 Яну 2013, 11:30

Re: Бирите, които опитваме

Мнениеот victoryvt » 08 Сеп 2015, 09:24

Това HD не беше ли от миналата година ? Как е оцеляло до сега - да не е старо много ?
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Дегустации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта