Корнелиус кегове в София?

Дискусия относно методите за газиране и начините за разливане на бирата - бутилки, кегове, бурета и т.н.

Модератор: Martin

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот bobo727 » 10 Окт 2017, 07:03

здравейте колеги .започвам да се оборудвам,кой от двата варианта да си купя,този на пепси или на кола.
Аватар
bobo727
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Мар 2017, 19:22

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот dr_slavov » 10 Окт 2017, 10:29

Ако мислиш да пазариш конектори, фитинги и т.н. от Алиекспрес за ball lock (пепси) има повече неща. Аз лично след няколко месечно търсене не можах да намеря второупотребни на разумна цена. Свързаха ме с един търговски представител, но ми обяви цена 50лв. На толкова плащали загубен кег.
Накрая вземах Pin lock. Телефона е: 0884917285. Мисля, че е същия човек от обявата в OLX с хилядите кегове. Изпращат един път месечно. Оставяш заявка и седмицата преди изпращане ти се обаждат. Цената е 22лв. Пристигат ужасно мръсни. Мил съм ги на пароструйка с гореща вода. Но за сметка на това все още бяха под налягане независимо, че на етикета за съдържанието имаше срок на годност 2001г.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот bobo727 » 10 Окт 2017, 19:21

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.Поздрави
Аватар
bobo727
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Мар 2017, 19:22

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот ALL_ON » 11 Окт 2017, 09:49

Понеже сравнително скоро се сблъсках с подобен казус, бих желал да ти дам няколко насоки колега.
1. Предполагам знаеш, но все пак да повторим, че има разлика не само в захващането на 2-та вида кегове. Пин лок (от Кока Кола) са по-ниски, но с по-голям диаметър и обратното Балл Лок (от Пепси) са по-тесни, но по-високи.
2. Конекторите балл лок са по-евтини (макар, че разликата не е голяма) спрямо пин лок и се намират по-лесно, освен това повечето приспособления за кегове корнелиус са направени и съобразени за балл лок.
3. Пин лок кегове все още се намират (макар, че значително намаляха), докато кегове балл лок са буквално единични бройки и сдобиването с тях е значително по-трудно.
4. Аз взех кегове от един пункт за вторични суровини, който се намира в близост до Чепинци. 18 лева на кег, като имахме възможност да си ги предледаме и подберем. Въпреки това, читавите са все по-малко. Лично аз взех пин лок и засега не съжалявам :)

Дано съм бил полезен ;)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот lukata » 12 Окт 2017, 18:34

Привет колеги
Понеже реших и аз да се сдобия с въпросните кегове си поръчах два от човека с хилядите такива....обявата от ОЛХ.
Та оказа се,че имало само канти от Кока Кола-пин лок ....въпроса ми е-трябват ли ми тези предпазни вентили или не?
Човека ми каза ,че се продават по отделно предпазвали от високо налягане.
Благодаря предварително за помощта:
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот gorang » 13 Окт 2017, 08:53

Не ти трябват - те освобождават при налягане над 8 бара. При правилна експлоатация не трябва да стигаш такова налягане.
gorang
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 76
Регистриран на: 23 Окт 2016, 10:38

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот lukata » 13 Окт 2017, 11:02

Благодаря колега
Имам и друг въпрос...Ако взема този кран http://beer-bg.com/index.php?main_page= ... cts_id=216 би ли ми свършил работа?
Идеята ми е хем да мога с него да пълня бутилки а и да го ползвам за моментно разливане,или да се насоча към стандартен кран ?
Нямам опит с разливни системи,но все от някъде се тръгва :D
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот st_jivko » 16 Окт 2017, 09:06

Това е пълначка с противоналягане,а не кран.За пълнене на бутилки -ясно.Но за разливане-ще е възможно,но не в чаши, а пак в ...бутилки.
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот lukata » 16 Окт 2017, 20:22

Ясно..ще го мисля крана- ще ми се да мога да наливам и бутилки за приятели :D
Между другото вече имам два кега с пин локове,сега с( помоща на темата) поръчвам и останалите неща.
Съдовете както по горе се спомена бяха мръснички,но за сметка на това без вдлъбнатини а бяха и под налягане!
Тия дни очаквам бутилката с редуцир вентила,накрайници,маркучи...и вече съм в джаза :D
Стига да нямам проблеми с монтажа де...но ще разчитам и на помощ!
Поздрави:
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: Корнелиус кегове в София?

Мнениеот dr_slavov » 17 Окт 2017, 12:50

Бутилка за CO2 от къде?
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Газировка (карбонизация) и бутилиране / кегиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron