"Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Модератор: Martin

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот cervesa » 13 Мар 2018, 11:12

@Dejmos,както казах и тиси забелязал,това е конференция през 2016,преди 2 год.
Знаех за това изследване.На домашните пивовари не е и няма да повлияе никак!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот stoyanninov » 13 Мар 2018, 11:36

ей това е конференцията
http://www.focalpointbg.com/?news_item=778

а това е резюмето
http://focalpointbg.com/files/9%20konfe ... ons_BG.pdf

според мен някой е искал да иде до Хисаря и да си пише в портфолиото че е бил лектор на конференция и е трябвало да напише бошлав презентация сглобена то каквото е намерил
надали някой изобщо помни какво е говорено
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот Dejmos » 13 Мар 2018, 11:54

Пряко не виждам влияние върху домашните, въпреки че във втората препоръка се споменават и те. Стандартизиран план за безопасност дори може да ни е полезен като източник на информация, стига да не включат в него само промишлени похвати. В евентуалния курс на обучение не могат да ни принудят да участваме (плащаме).

Повече ме притеснява, че могат да засилят натиска върху законодателя, за да създадат пречки пред крафт пивоварните. И ако дупетатите се престараят, да засегне и нас.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот victoryvt » 13 Мар 2018, 12:03

Снимките са правени от мен, на моя стар смартфон през 2012 г.
В началото на създаването на този форум и сайт.
Още преди да съществува АДПБ.
Датата и часа се виждат на снимките.
За съжаление, в стремежа си тогава да популяризирам този новосъздаден от мен форум и сайт, бях ги поствал и в други форуми и блогове.
Вече и не помня в кои точно.
Няма как да искам права, тъй като спокойно могат да кажат че са "от интернет" и няма да излъжат.
"Логото" на тоя сайт - тези халби с бира аз също съм направил като съм удвоил настрани една свалена от някъде си снимка.
Дано не ме потърси нейния автор :)
А и аз лично не съм фен на затворения код, напротив. Нека ползват, нека показват - снимките са от моя дом, от моята кухня.

Относно т.н. изследване - хич не ми се коментира.
Събрали се там някакви държавни чиновници, похарчили са една камара държавни пари, за да стигнат до извода че в някои крафт бири има освен живи дрожди и такива , наречени от тях "диви". А не е изключено и да не са разпознали някой културен щам, който не е разпространен в все още в криобиологичния институт.
Шегувам се, естествено.
Интересно какво биха казали за някой белгийски киселяк, плод на спонтанна ферментация. И дали ще успеят да наложат на белгийския му производител да изкара кратък курс по запознаване с добрите практики на пивоварството ?
А смесването на понятията "домашен пивовар" и "крафт пивовар" говори за твърде неосведомен автор на статията.
Може би е време да го поканим на някой курс при нас ?

Мога да им предложа за тест моя бидон с кисело зеле. В него предполагам ще има както млечно-кисели бактерии, така и дрожди и някоя и друга зелена еуглена. Но и с тях и без тях - аз го използвам за хранителни цели (киселото зеле) и не съм умрял.
Същото важи и за произведената за моя собствена консумация бира, вино, сок от вишни, компот от дюли, туршия от зелени домати.
Хранейки се с необработени топлинно пресни зелечнуци и плодове ние поглъщаме огромно количество микроорганизми с тях - не само дрожди и бактерии, а и всичко друго в природата.
Причината да сме живи все още е че имаме имунна система, която действа като подтиска всички тия микроби.
А за да не забрави кой микроб какъв е и как да му противодейства, от време на време трябва да се среща с тях на живо.
Някой ден, помнете ми думата, от БАБХ ще решат да ни забранят да си готвим храна, освен ако не сме регистрирани при тях като компетентни готвачи, минали специален курс.
И това е в кръга на шегата, естествено.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот ALL_ON » 13 Мар 2018, 12:20

Викторе, това, че нямаш против да ти ползват снимките е похвално, НО ако все пак решиш, има си начин на доказване на авторство на снимка и няма понятието - тя е в Интернет, следователно е безплатна! Според ЗАПСП (Закона за авторското право и сродните му права), носител на правата за разпространение върху снимката е лицето, което за първи път е използвало тази снимка, респективно в случая, качило в Интернет - сиреч ТИ :) Няма никакво значение в колко сайта си я споделил, това е твое право. Абе то като се замисля ти имаш само права :D , нямаш задължения по отношение на снимката. От друга страна, тези, които са решили да ползват снимките са длъжни 1- да попитат автора им дали разрешава и 2-да споменат източника, респективно автора на снимката. До тук лицата, използвали снимките без твое знание и съгласие подлежат на санкция по ЗАПСП и осъществяват състава на престъпление по чл.172а от Наказателния кодекс. По една "случайност" мога да съм полезен и в двата случая ;) Ама това е тема на друг разговор на 4 очи или 2 клавиатури :D
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот Foreigner » 13 Мар 2018, 22:01

Dejmos написа
Повече ме притеснява, че могат да засилят натиска върху законодателя, за да създадат пречки пред крафт пивоварните. И ако дупетатите се престараят, да засегне и нас.


Иво, никакъв шанс нямат на този етап. Спомни си печално известните опити на Ревизоро да "урегулира" селските казани за ракия и безумната поправка за "сезонно" варене. Тотален и шумен провал с леко обратен резултат на практика. На моя казанджия съм му обещал портрет на това лице в цял ръст, за стимулиране на производствения процес и подобряването на качествата на дестилата.
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот Dejmos » 14 Мар 2018, 00:24

Надявам се да си прав.
Разликата е, че домашните казани са отколешна традиция у нас, докато домашната бира е екзотика. Т.е. много повече хора защитиха казаните, отколкото биха защитили нас.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: "Но, не всички крафт-бири са живи" ...!?

Мнениеот G.Andonov » 14 Мар 2018, 11:44

victoryvt написа:... аз лично не съм фен на затворения код, напротив. Нека ползват, нека показват ...
Разрових се из дебрите на форума и на електронния магазин, но не намерих страница на която са описани условията за ползване на информацията и снимките от сайта.
Мисля че е добре администраторите да определят точния лиценз за ползване.

Пример: Лицензът под който се ползва и споделя информацията от Wikipedia е Creative Commons Attribution-ShareAlike License
Тук са описани различните видове на Creative Commons (CC) license - https://creativecommons.org/share-your-work/licensing-types-examples/
Ето сравнителна схема (от най-разрешителния до най-забранителния) на различните CC лицензи - https://en.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons_license#/media/File:Creative_commons_license_spectrum.svg
CC.PNG
Аватар
G.Andonov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 12 Май 2015, 15:48

Предишна

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта