Автоматичен пълнач на бутилки

Модератор: Martin

Автоматичен пълнач на бутилки

Мнениеот ultrashock » 26 Сеп 2017, 10:59

Стори ми се интересно и реших да го споделя с вас. Джаджата автоматично пълни по 4 бутилки на веднъж и спира, когато бутилките се напълнят. Има и списък с нужните неща, за да се сглоби, но честно казано ми се струва малко сложно:
https://www.homebrewersassociation.org/ ... ng-system/
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Автоматичен пълнач на бутилки

Мнениеот Dejmos » 26 Сеп 2017, 11:35

Не е особено сложно, но аз лично виждам един проблем - ако бутилките ти са разнокалибрени, каквито са моите, не можеш да го използваш. Ще ги пълни до различно ниво.

Прави ми впечатление, че бирата тече много бавно, защото разликата в нивата между бутилката и съда с поплавъка е малка. Казва, че така напълва 2 литра за минута и половина и може да ги запечата, докато се пълнят следващите бутилки. Горе-долу със същата скорост бутилираме с жената, като тя пълни по една бутилка наведнъж с пружинна пълначка (една като тези 4-те, дето ги е вързал към междинния съд), а аз впръсквам доза захарен сироп и запечатвам с настолна затварачка. (Бутилките са предварително дезинфекцирани и отцедени.) А при него трябва да добавим и времето за преливане от ферментора в новия съд, добавянето на захарта (сироп или отделена мъст) за газиране и хомогенизирането на разтвора преди началото на бутилирането... плюс вкарването на кислород и опасността от зараза.

Но, при липса на помощник, това определено ще е улеснение.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron