Дамаджани с широко гърло

Модератор: Martin

Дамаджани с широко гърло

Мнениеот alvinator » 15 Мар 2018, 12:22

абе, колегес, туй не е ли идеално?

http://grozdomelachka.com/index.php/garden/item/damadzhana-s-shiroko-grlo

Изображение

Стъкло, широко гърло (за лесно почистване, пъхане, вадене и т.н.), дръжки (за по-удобно джуркане, аериране, фитнес).
Нещо освен цената притеснява ли ни? 8-)
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот ultrashock » 15 Мар 2018, 13:19

Перфектно е, но имай в предвид че е тежко дори празно и доста трудно се мие в баня без да има опасност и за плочките. Аз иначе досега да съм си взел, но не ми се прави ремонт на банята. Ако си в къща - граби.
Тошко ползва такива доколкото си спомням, та може да сподели.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот alvinator » 15 Мар 2018, 13:29

5 килограма е пущината. Не е фатално.
Мен повече ме притеснява дали добре уплътняват капачките.
Моля някой с опит да сподели ;)
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот ALL_ON » 15 Мар 2018, 14:12

Тошко е с такъв ферментатор. Предполагам, че като види темата ще се включи. До колкото си спомням след като го взе, му подобряваше уплатнението, като изряза друго от някаква гума.
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот stoyanninov » 15 Мар 2018, 14:15

не влиза ли в бурканя ;)
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот 5th-hokage » 16 Мар 2018, 08:40

Да точно такова използвам - 34 литра - 7,7 кила (по описанието в сайта) капачката добре уплътнява, но наистина за по сигурно смених оплатнението като си изрязах друго от гума (беше гумено килимче за мишка) и си работи перферктно. Лесно се мие (най-голямото предимство), но внимателно - трудно се мести (особенно като е пълно и трябва да го дигнеш за да го налееш в кег или по бутилки). Като го миеш много внимаваш да не го изпуснеш че се хлъзга (стъкло е все пак).
Имай в предвид че качеството не е много добро и ако го купиш първо го пълниш с топла вода до горе и го оставаш поне 24 часа - ако не се спука (или пръсне веднага) няма да имаш проблем (дори да му се образуват мехури не е фатално важното е да не се спука) ако се спука го връщаш на магазина на следващия ден.
Гледам това е във Велико Търново ако си от там ОК - за София има друго място което можеш на место да отидеш да го вземеш - работи и в събота :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот mayosha » 16 Мар 2018, 11:08

И аз ползвам такива (15 литрови) – идеални са! Капачките не съм ги пробвала, затварям с прозрачно фолио и ластик, без еърлоци.

За пълненето с топла вода... преди време се простих с една дамаджана така – напълних с гореща вода и дъното ѝ остана на пода. Не мисля, че са предвидени да издържат на висока температура, мия ги с хладка вода и препарат за съдове.
Аватар
mayosha
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 154
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:19
Местоположение: Sofia

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот dr_slavov » 16 Мар 2018, 11:16

Много е яко стъклен ферментор. От гледна точка на хигиена е перфектно. Ама това миене. :angry-screaming:
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Дамаджани с широко гърло

Мнениеот Bones » 16 Мар 2018, 16:56

Аз също бачкам с подобни дамаджани или по-скоро "големи буркани" от 15 и 20 литра.

Проблемът им е, че почти всичките са с някакви производствени дефекти. Първият буркан си поръчах от ОЛХ-а /В. Търново и макар изрично да помолих да огледат за проблеми, това което дойде беше с около 4 см. мехур на дъното на съда, при това запълнен щедро с боклуци. Естествено се направиха на ударени, затова реших да пробвам как е хавата и в София. От 10 бройки, който разгледах, само един ставаше горе - долу, макар и да беше с впечатляващ косъм на гърлото.

Личното ми мнение. Домъкнат от Европа брак, който нашите "търговци" шиткат за не лоши пари на нищо неподозиращата клиентела. Другият вариант е производителя толкова да си може, ама силно ме съмнява....
Bones
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 126
Регистриран на: 30 Авг 2015, 10:06


Назад към Ферментация и дрожди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron