Мед + кафе + сваляне на alc %

Модератор: Martin

Re: Мед + кафе + сваляне на alc %

Мнениеот 5th-hokage » 01 Мар 2017, 22:41

Dave Lombardo » 14 Фев 2017 11:05
Аз не разбрах какво е общото между оголеното тяло на бирата в следствие добавената вода от една страна и хмеленото чайче от друга...
И как второто компенсира първото... :cry: ;)


Компенсира донякъде вкуса, за сметка на разреждането. Т.е. става по-ароматна за сметка на тялото. Иначе може и да не се добавя хмел.


Според мен 4-те неща: горчивина, аромат, вкус, тяло - са много различни и нито едно от тях не може да се компенсира с друго. Най-добре е да се намери баланс между тях за конкретния вкус.
Иначе съм твърдо против разреждане (добавяне на вода) по какъвто и да е повод.
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Мед + кафе + сваляне на alc %

Мнениеот markov » 01 Мар 2017, 22:49

5th-hokage написа:
Dave Lombardo » 14 Фев 2017 11:05
Аз не разбрах какво е общото между оголеното тяло на бирата в следствие добавената вода от една страна и хмеленото чайче от друга...
И как второто компенсира първото... :cry: ;)

Компенсира донякъде вкуса, за сметка на разреждането. Т.е. става по-ароматна за сметка на тялото. Иначе може и да не се добавя хмел.


Според мен 4-те неща: горчивина, аромат, вкус, тяло - са много различни и нито едно от тях не може да се компенсира с друго. Най-добре е да се намери баланс между тях за конкретния вкус.
Иначе съм твърдо против разреждане (добавяне на вода) по какъвто и да е повод.


Съгласен съм. Неразредена е за предпочитане. За конкретното чудо експериментирах. С разреждане става различна.
markov
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Ное 2016, 21:57

Предишна

Назад към Експерименти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта