Лагерен ейл

Модератор: Martin

Re: Лагерен ейл

Мнениеот Clarion » 30 Май 2016, 12:36

victoryvt написа:Понеже вече съм правил този експеримент :
1. Малц пилс, + малко карапилс.
2. Озахаряване според твоя вкус, аз го правех леко над 65гр. да има малко остатъчна сладост.
3. Хмелове - като за лагер - германски, чешки.
4. Дрожди - Маури Брю Draught ! За ботъл и какс са , ама стават и за основна ферментация.
5. Температури каквито природата даде, а ако имаш охлаждане - 18гр. е добре, може и малко надолу.

Аз лично като го правих след ферментацията охладих до колкото можа да ми даде охладителя - някъде малко под 10гр. беше (При около 20-25 околна тогава.)
Тези дрожди правят бирата бистра дори по време на ферментацията. Пяна почти няма, а нещо като гъба и не бива да се плашиш че е зараза.
Самата ферментираща мъст изглежда като пресечена, утаяват се веднага след ферментацията.
Само не трябва да има резки колебания в температурата че решат ли да полегнат - няма вдигане.

най-накрая стигнах и до тези (Mauribrew Draught) дрожди - всичко е както си го описал. единственото ми чудене е, тъй като другата партида е с Nottingham Ale (и много хубаво се вижда разликата между ферментациите, пяната, активността), и двете са заедно в хладилника (заквасени по едно и също време) - т.е. на една и съща температура са - до колко да я свалям? (за сега (36 часа) държа 18-17).
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Предишна

Назад към Експерименти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron