ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот Martin » 06 Сеп 2017, 09:23

И аз ще си мъкна моята разливна инсталация. Бол Лок. От Котка и Мишка ще разпънат ли захранване, или да си търся макара за охладителя? Живот и здраве ако няма някакви промени в последния момент, че в момента съм в един доста голям личен проект, ще съм там с 1 канта Калифорнийски лагер и 1 канта Американска пшенична с квейк мая.
Как стои въпроса с талончетата? От заведението ше изпечатат ли?
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот Текс » 06 Сеп 2017, 11:51

Аз съм се отбелязал в предишните постове, но не се видждам в потвърдилите. Е, потвърждавам. Две канти - 40л. В момента са във ферментаторите и не е 100% сигурно какво точно ще стане, но до края на седмицата ще съм кегирал. И ако нещо се обърка, има време да сваря набързо друго.
Кантите ми са боллок, подвижна разливна инсталация нямам. Да си нося ли накрайниците?
Бирата ще бъде пушен светъл ейл и стаут със сушени сливи и стафиди.
Текс
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 11:23
Местоположение: Перник

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ALL_ON » 06 Сеп 2017, 13:47

Гледам Ицо вече ме е писал като количество :) Няма как да не го достигнем значи :D Едната канта е готова - Амбър ейл с Мозаик и дрожди Квейк. Другата канта смятам да я напълня с Вайцен. Още не съм го сварил, но да се надяваме да е ОК. Да попитам и аз за разливна инсталация? Аз съм с Пин Лок конектори. Не ми пречи да взема ако никой не носи, моите са с бързи връзки и няма да си играем със скоби.
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот abmbg » 07 Сеп 2017, 12:54

Малко пояснение относно количеството! Заявил съм две канти и по подразбиране щом са Бал Лок система -значи са от Пепси т.е. 2 х 19-20 л.
Едната е Вайцен отлежаващ 2 месеца в хладилника - дано всичко и е наред :pray: и другата сега ще кегирам - Irish Red Ale :)
abmbg
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Ное 2015, 13:29
Местоположение: Пловдив

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ameba13 » 07 Сеп 2017, 15:01

Текс - прав си! мой пропуск!

До ден два ще изготвя потробен списък по стилове и количество за да можем да планираме по-добре разливането на събитието.

Аз сварих вчера един ESB 12 плато 35 IBU 20 литра, а във вторник като ми излезе маята ще направя червен IPA.

:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот AtanasBozhkov » 12 Сеп 2017, 21:38

Възнемерявам тия дни да направя един вайс, предполагам ще мога да донеся два кега по 20л. Разливна инсталация ще си докарам, даже имам и една несглобена в резерв, която може при остра нужда да се сглоби много лесно. Само кажете, време има достатъчно. Ако има нужда от помощ в организацията, също казвайте, познавам се и с момчетата отдавна :)
AtanasBozhkov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 63
Регистриран на: 19 Авг 2015, 17:22

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот LivingInChaos » 12 Сеп 2017, 22:07

Здравейте колеги! Смятам да присъствам на събитието! При добро стечение на обстоятелствата ще мога да предложа на бутилки 10-15л преохмелен американ битер и около 10л овесен статут с черен чай. Заявените количества са както се казва ако стане бирата! Наздраве и надявам се да се види а пловдивска земя!
LivingInChaos
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 27 Май 2016, 09:28

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ameba13 » 13 Сеп 2017, 09:18

Достигнахме заветните 400 литра!

традиционно поставям тук списъка с бирите. Всеки да си провери да не съм му объркал платото!

-------> https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


за тези които са в първи клас по пивоварство - 15 септември наближава - варете и се включвайте!

от котка и мишка ще ни осигурят маси, на които да се позиционираме и разклонители.
За тези които са на бутилки - мислете как ще ги донесете охладени. приемат се всякакви идеи за бутилките на място!

ПС. ако случайно линка не се отваря ми пишете на лично!
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот Текс » 15 Сеп 2017, 21:35

За всички, които възнамеряват да присъстват и да останат с пре(С)пиване. Едва ли ще бъде възможно да се организираме за място, където да отседнем заедно. Но бихме могли да се съберем вечерта някъде в близост до Котка и мишка. Или именно там?
Някакви идеи и напътствия от пловдивчани?
Текс
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 11:23
Местоположение: Перник

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот AtanasBozhkov » 16 Сеп 2017, 10:27

В Котка и мишка няма кухня, ако това е от значение :)
AtanasBozhkov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 63
Регистриран на: 19 Авг 2015, 17:22

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron