I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот Yaskata » 01 Апр 2015, 22:50

Наистина се получи много приятно - напълнихме голямата маса, имахме си и дама :)
Разнообразието от видове и стилове бири беше на ниво. Ето и малко снимков материал:

и раз
DSC05433.JPG


два
DSC05434.JPG


три
DSC05435.JPG


четър
DSC05436.JPG


моята бира беше
Spider pig
Тъмен вайс ейл
Pale Ale - 50%
Пшеничен - 40%
CARAMUNICH - 8%
CARAFA - 2%

варене общо 80 мин
горчив хмел: Магнум - 1гр/л - 60мин
ароматичен хмел: SAAZ - 0,5гр/л - 15 мин
дрожди: Munich
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот ALL_ON » 01 Апр 2015, 23:05

Към края на вечерта се пробваха като последни три холандски бири, предоставени любезно от колегата pepes75, за което сърдечно му благодарим :) Издирих ги в нета и реших да ги покажа, защото са наистина впечатляващи във всяко едно отношение, като започнем от керамичните бутилки и завършим със самото съдържание, което е уникално! Ето ги и тях:
1. Hertog Jan Dubbel 7,3% ABV - http://www.hertogjan.nl/bieren/dubbel/, плътна, силна с уникален вкус на препечени плодове и по-скоро на сини сливи /поне това усетих аз/.
2. Hertog Jan Tripel 8,5% ABV - http://www.hertogjan.nl/bieren/tripel/, лично на мен, а и на други колеги от трите бири тази ни хареса най-много. Изключителен аромат и комплексен вкус, буквално те грабва веднага :) Интересно е, че е Трипъл, пък е с доста светъл цвят.
3. Hertog Jan Grand Prestige 10% ABV - http://www.hertogjan.nl/bieren/grand-prestige/, тази бира направо изкъртва :D Преди отпиване се усеща аромат на спирт, но при самото отпиване, както и през цялото време до финала, такъв не се усеща. При тази бира битера беше на най-високо ниво от трите. Също много добра бира!
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот pepes75 » 02 Апр 2015, 00:21

Здравейте и от мен. Сбирката се получи добре,хубаво пиво,хубави хора,хареса ми.
Бирата,която донесох беше: "Някъв си Ейл-Пейл"
малц: Пейл Ейл ,Караарома,Караред
хмел:Магнум-60 мин. Халертау-на два пъти 20 мин. и 10 мин.
ирл. мъх
дрожди: сафейл с-33
ABV-4.5 OG-1.053 IBU-27

Наздраве
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот cervesa » 02 Апр 2015, 07:23

БРАВО!
Началото на локалните сбирки (клубове) е поставено!
Ще е добре,да участвате и в конкурса,за да получите компетентна оценка за бирите си и съвет с какво да подобрите варките (в крайна сметка това е смисъла на конкурсите),още повече че ще имаме и съдии от чужбина ,с голям опит ,които лесно поставят не само диагнозата,но назначават и лечението:)

Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот damyan_rm » 02 Апр 2015, 08:56

Много ми хареса - запознах се с чудесни хора, опитах чудесни бири - с две думи - откарахме до 'рано' :-)

както се разбраме, ето и кратко описание на моите:
- "червена-ръжено-овесена" : 12P, ABV:4.5%, IBU около 60-65 (нъгет на 60мин и голдинг на 15 мин) - млац:пейл, караамбър, ръжен (10%) както овесени флейки (10%), дрожди нотингам
- "овесен стаут" : 12P, ABV:4.4%, IBU:50 ( нъгет на 60мин ) - малц: пейл, крааарома и овесени ядки (13%) - дрожди нотингам
Лично на мен много ми допаднаха "малката" 7-ца на 5th-hokage и "Франкенщайна" на Foreigner, опитахме и от 'шампионския' червен ейл на Христо. А най-много се радвам, че успях да опитам и други домашни стаутове/портъри за да имам все пак някава база за сравнение с моите си...


В резюме: стана едно добро 'локално' начало

до нови срещи
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот mayosha » 02 Апр 2015, 17:13

Много добре се получи и според мен – интересни бири, приятна компания, обменихме полезна информация... задължително трябва да повторим :)
Аватар
mayosha
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 154
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:19
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта