I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот mayosha » 30 Мар 2015, 21:31

Много се радвам, че се заформят такива сбирки, дано станат традиция, за организаторите — :text-bravo:
Точно утре не ми е много удобно, но ще опитам и аз да се присъединя след 21:00 ;)
Аватар
mayosha
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 154
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:19
Местоположение: Sofia

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот beerlioz » 31 Мар 2015, 00:09

Много добра идея , ще гледам и аз да се включа. :)
beerlioz
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 50
Регистриран на: 24 Яну 2015, 23:43

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот div omraz » 31 Мар 2015, 10:14

+1
div omraz
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 13:17

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот sk1916 » 31 Мар 2015, 11:45

Оф, тази сутрин ми изскочи ангажимент за довечера и пропускам :? Пожелавам един добър и пивък старт!!! Но пък снощи успях да договоря за следващи пъти местенце. Но подробности следващите дни - да мине днес сбирката. Иначе на това място обещаха отделна зала само за нас - за около 15-ина души, никой не ни притеснява, вкарваме си бира спокойно. И вече лятото по някое време - на Горна баня, ще бъде чудно.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот alvinator » 31 Мар 2015, 12:00

Ако не е с мадама, не си извинен! Аз така ги разбирам нещата :)
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот ameba13 » 31 Мар 2015, 16:53

И аз съм там
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот ALL_ON » 01 Апр 2015, 02:04

Преди малко се прибрах от сбирката! Искам да изкажа искрената си благодарност на хората, който се събраха тази вечер. ЕВАЛА! Според мен стана едно добро мероприятие. Имаше всичко: готини колеги, хубава атмосфера, теми за дискутиране и не на последно място много добри бири. Всъщност груповото мнение на присъстващите беше, че реално нямаше лоша бира. Бяха застъпени широк кръг от стилове, имаше експериментални бири, дори имаше три холандски изкъртващи бири, донесени от колега /не бяха домашни, но това не ги прави по-малко добри/. Смятам, че тази вечер бе поставена основата на бъдещи многократни сбирки. Напомням на присъстващите колеги, които донесоха свои бири, с по едно изречение да напишат какво всъщност опитахме, защото разнообразието беше голямо и лично аз не успях да запомня всичко. Освен това до няколко дни ще се качи и снимков материал от мероприятието. Лека вечер от мен, че сутринта ставането ще бъде тежко :D

P.S. Както споменах, така или иначе пиша, да кажа какво пихте, забъркано от мен:
Име на бирата: "VIT Light Ale", 4,2 ABV, 10 Plato, IBU: 56.
Състав: Пейл Ейл Малц, хмел Нъгет за вгорчаване и Каскейд за аромат, Ирландски мъх, Дрожди Нотингам и Кафява захар за газировка! :text-thankyoublue:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот 5th-hokage » 01 Апр 2015, 07:30

Съгласен съм с колегата и според мен се получи доста добро събиране на начинаещи и не толкова начинаещи домашни любители на бирата. Молята бира си няма етикет или име - имаше само номер на капачката, та за 8 съставките са: Pale Ale и CaraAmber, nuget за вгорчаване и cascade за аромат ABV 5.62% IBU 72 SRM 5.78. Другата беше на капачката с номер 7 (малки бутилчици) и стдържа същите малцове. но хмеловете са : за вгорчаване Northem Brewer по средата Caskade и аромат накрая с Magnum ABV 5.3% IBU 61 SRM 12.10
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот Foreigner » 01 Апр 2015, 09:11

Доказателство, че нямаше лоши бири за мене е фактът, че колегата 5th-hokage е пуснал коментар в 6,30 сутринта - щом по това време му е било до писане, значи всичко е ОК 8-) Идеална сбирка се получи - много интересна, приятна и полезна.
Моите бири бяха следните:

Вайцен (OG 1047, FG 1014, ABV 4,33%, SRM 7,5, IBU 14, малцове пшеничен, пейл ейл, караарома, караамбър, хмел Халертау, дрожди Brew Masters Wheet – Erbsloh). Със сигурност в тази бира има нещо не както трябва, защото банани и дъвки поне аз така и не усетих и за това я писах в категория "пивка".

Стаут (OG 1054, FG 1023, ABV 4,07%, IBU 36, SRM 37, малцове пейл ейл, карамюних, карафа, печен ечемик, хмелове нортърн и фугълс, дрожди Mauri Brew ALE 514).

Belgian Red Pure Malt Ale (OG 1052, FG 1010, ABV 5,51 %, IBU 49, SRM 15,малцове пейл ейл, меланоиден, мюних, караред, карафа, хмелове магнум, халертау и малко цитра, дрожди Belle saison). За да ви подсетя - тази бира я наричахме Белгийския франкенщайн заради многото редакции, които претърпя рецептата преди варката.

Поздрави на всички и до скоро!
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: I-ва Сбирка на Софийските домашни пивовари 31.03.15г.

Мнениеот ameba13 » 01 Апр 2015, 22:44

Здравейте колеги!

Според мен сбирката премина много добре! Пихме добри бири, а някои отлични! Запознах се с колеги, които не бях виждал на предишни събирания!
С нетърпение ще очаквам следващата такава, като се надявам да се установи като редовно мероприятие всеки месец!

Ако някой има съмнения по даден въпрос свързан с пивоварството винаги съм насреща.

До скоро и наздраве!
Христо
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron