Приемане на нови членове в АДПБ

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 02 Дек 2014, 10:26

Тъй като до края на календарната 2014-та година има по-малко от месец, обявявам приемане на нови членове без да плащат членски внос за оставащите дни до края на годината.
Разбира се, членският внос за 2015-та си остава в пълен размер (50лв. за календарна година), както за всички други членове.
Желаещите да станат членове на АДПБ, моля да се запознаят с устава на асоциацията и с етичния кодекс на домашния пивовар, които се намират в тази тема :
viewtopic.php?f=14&t=2546
След изчитането им и приемането им, можете да ми изпратите ЛС с трите си имена и ЕГН, за да ви впиша в списъка с членовете.
Получавате достъп до специалната секция на форума, която се вижда само от членове на асоциацията, постоянна отстъпка от 10% при поръчки от електронния магазин, право на глас в общото събрание на асоциацията, както и безплатно участие в конкурси - както национални, така и международни.

Моля и всички стари и нови членове да дадат своя глас в анкетата за място на провеждане на годишното събрание на АДПБ.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 04 Дек 2014, 19:33

АДПБ вече наброява 41 члена.
(От мъжки и женски пол) :)

Далеч сме от поляците с 500 членуващи и колко хиляди беше пивоварещи, но вървим смело напред.
За конкурса през 2015-та май ще се наложи да търсим по-сериозно заведение за провеждането му.

Наздраве, колеги и колежки асоциирани и неасоциирани домашни пивовари !
За повече и по-успешни варки, за бири с вечна трайност и да ги пием в добри компании.
Идват светли празници, ще се видим с роднини, ще им се похвалим с производството, а те ще цъкат с език и ще казват че това е невъзможно - тъй както казваха преди няколко години и маститите технолози на промишлена лагерна бира.
Нека ги оборим и да си покажем на себе си и на всички около нас, че домашното пивоварство е възможно, приятно и полезно за стомаха.
Наздраве !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот ameba13 » 05 Дек 2014, 00:30

:clap:
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот sk1916 » 05 Дек 2014, 10:44

Наздраве! и БРАВО за хубавите думи! :beer: Дано заведенията все повече отесняват за събиращите се там домашни пивовари.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 17 Дек 2014, 11:25

42-ма сме вече.

Давайте, който все още се чуди - до Нова година има още малко време.
Иска ми се да посрещнем 2015-та преминали психологическата граница от 50 членуващи домашни пивовари.

Уведомявам и всички членуващи, че в електронния магазин е създадена група за отстъпки, наречена АДПБ и в нея са включени всички членове на асоциацията.
Така че вече при поръчка ще виждате директно намалената сума и няма да е нужно да ми пишете изрично че сте членове.

Моля и всички правещи поръчки в електронния магазин - ако малцовете ви са за една варка, моля пишете ми че мога да ги смесвам в една торба.
Това ще ме улесни доста, а и ще намалим замърсяването с излишни найлончета.
Имайте пред вид и че при малки заявени количества (100гр. малц) една част от него остава по валовете и ръбовете на машината и не е сигурно дали в малкото пликче ще има точно 100гр. (може да са +- 10гр.)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот aldisha » 07 Яну 2015, 00:41

Може ли членският внос да се заплати през електронният магазин? Например сега ми предстои една покупка от магазина, която бих желал да заплатя с наложен платеж. И тъй, като искам да си платя и членският внос за 2015 може ли това да стане наведнъж? Ако имате бутонче към стоките "членски внос" примерно :)
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 07 Яну 2015, 01:30

Не може.
Електронният магазин се осчетоводява о тимето на фирма, която е субект по търговския закон.
Т.е. ако ти начисля 50лв. в поръчката, аз трябва да ги осчетоводя катопродажба на стоки или услуги от магазина. А те са за АДПБ, която е юридическолице с нестопанска цел.
Може да се преведат на сметката на АДПБ в ПИБ, докато все още я поддържаме - струва ни по 6 лв. на месец + на всеки 3 месеца по 7лв. за актуално състояние.
Другия вариант е да се платят в брой по време на общото събрание на 17-ти януари 2015г.
Третият е да се прати запис през Еконт или друг до мен лично, но аз не го предпочитам.
На събранието ще обсъдим в детайли всичко.
Аз лично ще предложа да закрием банковата сметка.
Но нека се произнесат членовете.
За това е и самото събрание - да се съберем, да обсъдим всичко и да решим заедно.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 24 Яну 2015, 15:36

Колеги домашни пивовари и други любители на бирата,
Опреснил съм информацията в раздела за членове на АДПБ относно членския внос за 2015г.
Точно 24 човека са го платили вече, което прави около 55% от членовете, които отчетохме през 2014г.
Поствам тук, за да привлека вниманието на всички - и членуващи и нечленуващи.
2015-та се очертава като много интересна и наситена откъм събития година - участия в международни конкурси, нашият конкурс на 25-ти април, срещи и обучения, октоберфест и кой знае какви други.
Моля всички, които се чувстват съпричастни към домашното пивоварство - да станат членове на АДПБ, а старите членове да заплатят членският си внос своевременно.
Който има желание и възможности - да спонсорира или да намери спонсори за делото на асоциацията.

Предимствата на членството в АДПБ са следните (за пореден път ги изброявам подробно) :
1. Има право на глас в общото събрание на АДПБ. Може да бъде избиран в органите на управление и т.н.
2. Участва безплатно в международни и регионални състезания за най-добра бира.
3. Има достъп до специална секция на форума, видима само от членове на АДПБ.
4. Получава 10% отстъпка от магазина http://beer-bg.com

Старите членове на АДПБ могат да видят номера на сметката на АДПБ в ПИБ от скритата секция в раздел - "членски внос за 2014-та г."
Новите желаещи да членуват - нека ми пуснат ЛС с имената си и аз ще им върна отговор с номера на сметката.
По изключение може да се заплати и в брой на някое от събиранията ни.
За съвсем нежелаещите да пътуват и да плащат през банки - засега все още се съгласявам и на пощенски превод през Еконт.

Членският внос е 50лв. за календарна година - 01.01.2015 - 31.12.2015
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 13 Ное 2015, 12:47

Колеги домашни пивовари, пивоварки и обикновени дегустатори,
Наближава края на 2015-та година.
Наближават светли празници, а преди тях Никулден, студентски празник и достатъчно уйкенди - все поводи да се седне на маса с приятели за по една две домашни бири.
Нека всеки си направи равносметка дали с нещо му е помогнала Асоциацията на домашните пивовари в България и ако се чувства съпричастен към нея - да се запише за член.
Тъй като членският внос е за календарна година, а до края на 2015-та няма и 2 пълни месеца,
обявявам ПРОМОЦИЯ до края на годината - да се приемат нови членове без да заплащат членски внос за 2015-та (2 месеца от 12 са около 8 лв. - не си струва банковата такса за превод)

Напомням, че членският внос за 2016 ще се събира в началото на 2016-та до март.
Моля да няма (както миналата година) хора, които ще се възползват от членството за няколко месеца и в началото на 2016-та да се откажат.
Предимствата на членството са вече многократно коментирани, но ще ги припомня пак :
1. 10% отстъпка от електронния магазин http://beer-bg.com (ако сте редовни пивовари и за една година купите материали за 500лв. , отстъпката ще ви върне 50-те лв. членски внос)
2. Право на глас в Общото събрание на АДПБ (съответно и право да бъдат избирани в УС и т.н.)
3. Право на безплатно участие в наши и чужди съзтезания, с изключение на някои чужди с много висока такса (английското например)
4. Право на участие в специални мероприятия на асоциацията като обучения, дегустации, и др.
5. Достъп до скрита секция във форума само за членове.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Приемане на нови членове в АДПБ

Мнениеот victoryvt » 16 Ное 2015, 12:23

Интересът към членство видимо расте - вече сме 49 редовни члена за 2015г.
Дайте още малко хъс и да станем 50 и горница.
Все пак друго си е да кажеш "над 50 души членуват в АДПБ" :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Следваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron