Охладител от серпентини от апарат за бира

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Охладител от серпентини от апарат за бира

Мнениеот ultrashock » 29 Окт 2018, 11:25

Случайно се снабдих със две неръждаеми серпентини от повреден апарат за наливна бира. И двете са горе долу с дължина около 12-13 метра и вътрешен диаметър - около 8 мм.
IMG_4981.jpg
IMG_4980.jpg

Последва сериозно почистване, даже минаха и през миялната. Укрепил съм ги с свински опашки, което не мисля, че е най-подходящо, но успях да се сетя за друго в момента.
Реших да ги свържа успоредно като за вход ползвам един тройник и бързи връзки с 1/2 преходник за връзка с маркуча на душа в банята. За изход - директно два маркуча към канала.
IMG_4996.jpg
IMG_4997.jpg

Естествено реших да ги изпробвам, като направих една варка 38 литра. Охладиха от 100 до 25 градуса за под 15 минути със среден дебит на водата. Дори не успях да ги потопя изцяло, защото на казана има монтиран нагревател и реално по 4-5 намотки бяха извън течността.
Знам, че се продават такива в OLX и ако някой тепърва мисли по въпроса с охлаждането, препоръчвам използването на такъв тип серпентини.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Охладител от серпентини от апарат за бира

Мнениеот opi » 21 Май 2020, 14:02

Здравей
Много си търся такава серпентина,но е за друга цел.Искам да я пъхна във хладилна чанта с лед да охлажда бирата от фабричен кег.Знам ,чес в сайта продават но са за охлаждане на домашна бира.Друг сайт Айстехник но и там сепентината е за охлаждане на пивна мъст и са с големи намотки.Някаква идея от къде мога да намеря подобни на твоите?
Прикачени файлове
кегератор1.jpg
кегератор.jpg
opi
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Май 2017, 02:24

Re: Охладител от серпентини от апарат за бира

Мнениеот ultrashock » 03 Юни 2020, 08:32

Писал съм ти ЛС :)
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София


Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта